17/6/2019נחשף מסלול הטור דה פראנס 2009
:שם המאמר
מאת: יריב זרביב

בסוף בשבוע האחרון, בבית הקונגרס בפריז הוצג מסלול הטור דה פראנס 2009, האירוע היה בנוכחותו של נסיך מונקו, אלברט ה-2, המארח את המרוץ. קטעי המסלול השתנו ביחס לשנים קודמות, נוף הים יוביל את הרוכבים לברצלונה ואל קטעי ההרים המאיימים


יריית הפתיחה למרוץ הטור דה פראנס ה- 96 נורתה ברביעי באופן רשמי בבית הקונגרס בפריז בנוכחותו של הנסיך ממונקו המארח את קטע הפתיחה במרוץ האופניים הקשה והמפורסם בעולם .מפת טור 09, לחצו על המפה להגדלה


האיזון ברמת הקושי, הבחירה בטיפוסים ותכנון המסלול של כל קטע במרוץ, הם רק חלק מהתנאים בהם ירכבו ביניהן קבוצות הרוכבים הגדולות בעולם. ההחלטה לפזר את קטעי ההרים בזמן של שבועיים יבטיח למעריצים קרב ענקים מותח עד לקטע הסיום. מ- 11 ליולי, בסיום קטע 7 שבשמורת אנדוראן, יחל למעשה המרוץ להר וונטו המפורסם. עד לקו הסיום בפריז החולצה הצהובה עשויה לעבור מכתפיו של אלוף זה לאחר.

כדי לרכך את הבונוס של מומחי הרכיבה בנגד השעון, הפורמט של קטעי הנג"ש קיבל חשיבה מחדש. סה"כ 55 הקילומטרים של קטעי הנג"ש יהיה אחד הקצרים מאז החל ב- 1947. טור 2009 יסמן גם את חזרתו של מקצה הנג"ש הקבוצתי, שפסק ב- 2005.

חלון התצוגה הצרפתי ייתן הזדמנות מצוינת לגלות את נופיה המגוונים של צרפת. השנה מסלול הים יהיה המפתח לביקור שלושה מגדלורים של המזרח התיכון: מונקו, מארסיי וברצלונה. המסלול תוכנן נגד השעון, ובכך יוביל את הרוכבים להרי הפירנאים, ימשיך לתוך לב שטחה של צרפת ומשם להרי האלפים. עכשיו אפשר להתחיל להתרגש.

תיאור המסלול
Tour De France 08
עמוד הבית TDF
מחזיקי החולצות
שלבים, מרחקים
רוכבים וקבוצות
מספרים וסיפורים
מנצחי כל הזמנים
החולצות והצבעים
קטעי ווידאו
מפת הטור
אתרים מומלצים
לוח שידורים מלא
תמונות - קלאסיקה
חזרה ל-שוונגשוונג שופ

אוזניות ספורט mp3
SweatGutr - רצועת זיעה לראש
מדבקת-קעקוע דגל ישראל
משקפות שחייה - Aqua Sphere


 

 
Design:
Copyright © 2000 Shvoong. All rights reserved.