17/6/2019ססטרה סגר את שער הניצחון
:שם המאמר
מאת: יריב זרביב


לכל אלו שזלזלו במרוץ הטור דה פראנס השנה, וטענו ששערוריות הסמים הורידו מערכו, אז הטור השנה היה אחד הטורים המרתקים זה כמה שנים, ולאלו שעקבו קטע אחר קטע, הרוויחו מרוץ עם כל תוספות הדרמה האפשריות. קרלוס ססטרה הוא אלוף הטור 2008בחולצה הירוקה אוסקר פריירה, בחולצה הצהובה קרלוס ססטרה,
בחולצה הלבנה אנדי שלק


עיר האורות הצרפתית, פריס, קיבלה אתמול בקטע האחרון, קטע 21, את רוכבי המרוץ כשהם מבצעים את ההקפות האחרונות בקריטריום הצרפתי סביב שער הניצחון. צופים רבים עמדו ומחאו כפיים לרוכבים שהביאו להם סיום מתוק של טור דה פראנס איכותי, עם לא מעט דרמות ופרשיות סמים אבל גם עם המון פריצת גבולות אנושיות של ספורטאים מהדרגה הגבוהה ביותר.

קרלוס ססטרה הספרדי, קיבל בכבוד את החולצה הצהובה שבלי ספק (בתקווה שלא יגיעו תוצאות סמים מאכזבות) הייתה ראויה לו, וכשהוא בן 33, זוכה להגשים את חלומו ולהיות אלוף הטור דה פראנס 2008. ססטרה הוא בטח לא ארמסטרונג או ספורטאי על, אבל הוא בטח ספורטאי שראוי ללבוש את החולצה הצהובה ולהיות אלוף טור דה פראנס שייזכר בדפי ההיסטוריה כזוכה במרוץ מדהים ובלתי נשכח.

הרוכב מקבוצת קוויקסטפ, גרט סטיגמן, ניצח את הקטע ה-21 בספרינט סיום שהזכיר לנו כמה סיומות דומות בקטעים הראשונים של הטור. הרוכב האוסטרלי, קאדל אוונס, שכל כך רצינו שינצח, שוב סיים שני את הטור דה פראנס והוא עלול להיות ה"לוזר" של הטור.


קאדל אוונס מדבר לאחר הקטע ה-21

ההפתעה דווקא הגיעה מכיוון אוסטריה, ברנארד קוהל, מסיים שלישי על הפודיום וזוכה בחולצה המנוקדת של מלך ההרים. מי שהיה בעבר מלך ההרים, הרוכב מקבוצת קולומביה, מאוריציו סולר, פרש מהקטע האחרון אחרי מספר התרסקויות.

קבוצת CSC, שחגגה עם ססטרה את ניצחונו, הוסיפה לעצמה חגיגה נוספת כאשר זכתה לקבוצה הטובה ביותר בטור ובצדק רב, והעלתה כוכב חדש לכוחותיה, אנדי שלק שזכה בחולצה הלבנה והפך לרוכב הצעיר הטוב של הטור. אחיו של אנדי, פראנק שלק, אלוף לוקסמבורג סיים שישי אחרי שלבש את החולצה הצהובה במשך יומיים רצופים.

הספרינטר של קבוצת רבובנק, אוסקר פריירה, עושה היסטוריה לספרד כאשר הוא זוכה בחולצה הירוקה. פריירה שניצח את הקטע ה-14, משאיר אחריו את הזוכה שש פעמים בעבר, אריק זבל. לצערה של צרפת, שאינה מצליחה לנצח בשום חולצה, הצליחה לקבל פרס ניחומים של הרוכב האגרסיבי, סילבן שבאנל.

טור דה פראנס 2008, נסגר עם טעם טוב בינתיים. הזדמנויות רבות לנצח היו לכל הרוכבים והמרוץ השנה היה פתוח לכולם. אישית, אני מקווה שנזכה לראות טור דה פראנס דומה גם בעתיד. אני נהניתי, מקווה שגם אתם.

Tour De France 08
עמוד הבית TDF
מחזיקי החולצות
שלבים, מרחקים
רוכבים וקבוצות
מספרים וסיפורים
מנצחי כל הזמנים
החולצות והצבעים
קטעי ווידאו
מפת הטור
אתרים מומלצים
לוח שידורים מלא
תמונות - קלאסיקה
חזרה ל-שוונגשוונג שופ

אוזניות ספורט mp3
SweatGutr - רצועת זיעה לראש
מדבקת-קעקוע דגל ישראל
משקפות שחייה - Aqua Sphere


 

 
Design:
Copyright © 2000 Shvoong. All rights reserved.