3/6/2020יורש הטור החדש – קרלוס ססטרה
:שם המאמר
מאת: יריב זרביב


עד קטע 15 אפשר לומר שהוא היה נחבא אל הכלים. אף פרשן בכלל לא ספר אותו, הוא בכלל היה אמור לעזור לחבריו לקבוצת CSC לנצח. עיניהם של הצופים היו על פראנק שלק וקאדל אוונס, אבל הפתעת הטור, קרלוס ססטרה זכה לפני כולם
קטע הנג"ש האחרון בטור הוא קטע 20, לא יכל להיות יותר מפתיע מזה. רוכב ספרדי מקבוצת CSC שרכב במחצית הראשונה של המרוץ אי שם מאחור, לא רחוק במיוחד, אך בטח לא היה בין הרוכבים הבולטים. אף פרשן לא הכניס אותו לרשימת הפייבוריטים, ואף מהמר לא הניח את כספו על רוכב נוסף שלקח בצניעות ובנחישות יוצאת דופן, שמתאימה רק לספורטאים אמיתיים, את המרוץ הגדול בעולם, הוא קרלוס ססטרה.

הרוכב הגרמני, סטפן שומכר, ניצח את 53 ק"מ של קטע 20 נגד השעון, 21 שניות אחריו במקום השני, פעמיים אלוף עולם, השוויצרי פביאן קנסרלה. הרוכב הלוקסמבורגי, קים קירשן סיים שלישי וקבע את מקומו בין עשרת הרוכבים הגדולים בדרוג הכללי.

הקרב הגדול התרחש בין שני הרוכבים, אוואנס וססטרה. הרוכב הספרדי בן ה-33 התחיל את המרוץ שהוא מוביל בדקה ו- 34 שניות על הרוכב האוסטרלי, זמן שדי הבטיח את ניצחונו. ססטרה, הידוע כרוכב מטפס, התעלה על עצמו בנג"ש וסיים במקום 12 שתי דקות ו- 34 שניות משומכר. הציפייה מאוונס לקחת את הקטע התנדפה באוויר ו"סוס הברזל" סיים רק במקום שביעי. "לאורך כל המרוץ ניסיתי להישאר כמה שיותר רגוע", אמר ססטרה בסיום.

ססטרה ירכב את הקטע האחרון בשדרות השאנז אליזה כשהוא מקדים את ב-1:05 דקות את קאדל אוואנס. בדרך כלל נהוג לא לתקוף את המובילים בקטע האחרון בטור וככל הנראה זה גם לא יקרה. הקבוצה הגדולה שמאחורי ססטרה תתן גיבוי מושלם ואילו לאוונס ולקבוצת סיילנט לוטו החלשה יותר תתקשה לתת לו ביטוי מספיק בשביל לנצח. במקום השלישי נשאר ברנארד קול, שהרשים גם הוא בקטע ה-20 וצפוי לעמוד על הפודיום בקטע 21 שיתקיים היום בפריס. קול זכה בחולצה המנוקדת של מלך ההרים.

Tour De France 08
עמוד הבית TDF
מחזיקי החולצות
שלבים, מרחקים
רוכבים וקבוצות
מספרים וסיפורים
מנצחי כל הזמנים
החולצות והצבעים
קטעי ווידאו
מפת הטור
אתרים מומלצים
לוח שידורים מלא
תמונות - קלאסיקה
חזרה ל-שוונגשוונג שופ

Ultrabreathe
מכשיר לאימון שרירי נשימה
מדבקת-קעקוע דגל ישראל
SweatGutr - רצועת זיעה לראש
מפות סימון שבילים לכל אזורי הארץ, מנוילנות ולא מנוילנות


 

 
Design:
Copyright © 2000 Shvoong. All rights reserved.