17/6/2019הפתעה בצהוב – קרלוס ססטרה
:שם המאמר
מאת: יריב זרביב


מרוץ פתוח הוא מרוץ מבורך בהפתעות. קטע 17 באלפ דואז היה הרבה יותר מעוד שלב בטור דה פראנס. כל השמות הבולטים בדבוקה אחת רדפו אחר החולצה הצהובה, אבל רוכב ספרדי, שלא במיוחד נחשב בתמונת המצב, זכה בקטע המובחר ובחולצה הצהובה, קרלוס ססטרה


תקציר שלב 17

בכל מרוץ יש רגע מיוחד לכל רוכב. כל עבודת צוות הרוכבים בקבוצה מוקדשת למען רוכב אחד שיצליח לנצח, ואם יש את הכוח ברגליים אפשר להביא גם את הסחורה. קרלוס ססטרה, הרוכב הספרדי קיבל את הרגע הנכסף בקטע ה-17 של מרוץ הטור דה פראנס, שתחילתו באמברון וסופו אחרי 210.5 ק"מ, הקטע השלישי בהרי האלפים המתישים, קטע האלפ דואז.

כל משך המרוץ ססטרה רכב בקבוצה המרכזית של טבלת הרוכבים בצניעות ובשקט. במשך כל קטע 17, קשה היה להבין עם קבוצת CSC מתכוונים לקחת את אחים שלק לקו הסיום או שהם נותנים את מבטחם על הרוכב הספרדי, ססטרה, בטיפוס הקשה ביותר בטור, האלפ דואז. ססטרה הוא אינו רוכב דומיננטי והוא גם לא היה לפני כן. הוא אינו מסוג הרוכבים שיכולים לזכות בחולצה צהובה ולשמור עליה למשך שבועיים רצופים. הוא גם לא יכול לבצע התקפות דומות כמו האחים שלק, אבל הוא בטוח רוכב עקבי ועקשן. שתי התקפות בודדות ואמיצות מצדו בטור הביאו לו את הניצחון, בשבילו היה זה הכל או כלום, והסתיים בכול.

למי שצפה בקטע ה-17 לא יכל שלא להבחין בגוש ההרים המאיים שנמתח מול קו הזינוק. לאורך כל הקטע, בין הכפרים הציוריים והנופים העוצרים נשימה, עודדו צופים ומעריצים את הרוכבים. עשרה קילומטרים אחרונים על פסגת האלפ דואז אפשר היה לראות גם קבוצת מעריצים מישראל שעודדה את הרוכבים עם דגל ישראל. סאסטרה סיים את המסלול שתי דקות ושלוש שניות לפני בן ארצו, סמואל סאנצ'ס, שסיים שני. אנדי שלק הלוכסמבורגי סיים במקום השלישי בתוצאה זהה לסאנצ'ס. אחיו פרנק שלק, שהוביל את הדירוג הכללי עד כה, הגיע במקום החמישי ובמרחק 2.13 שניות וראה את ססטרה מקדים אותו בדירוג הכללי בדקה ו-24 שניות.

קאדל אוואנס וברנהארד קוהל האוסטרים, דניס מנצ'וב הרוסי וכריסטיאן ואנדוולדה האמריקני שהגיעו לקו הסיום 2.15 שניות אחרי סאסטרה, הלכו והתרחקו ממנו גם בדירוג הכללי ויצטרכו לעשות קאמבק מתישהו במהלך ארבעת הקטעים הבאים. אולי כבר ביום חמישי בין בורג ד'אויסן לסנט אטיין - מסלול טיפוס מתון יותר של 196.5 ק"ג. לפחות הפייבוריט אוואנס צפוי לעשות זאת, עכשיו כשהאלפים מאחוריו והוא מפגר רק ב-1.34 דקות מסאסטרה.

 

Tour De France 08
עמוד הבית TDF
מחזיקי החולצות
שלבים, מרחקים
רוכבים וקבוצות
מספרים וסיפורים
מנצחי כל הזמנים
החולצות והצבעים
קטעי ווידאו
מפת הטור
אתרים מומלצים
לוח שידורים מלא
תמונות - קלאסיקה
חזרה ל-שוונגשוונג שופ

אוזניות ספורט mp3
SweatGutr - רצועת זיעה לראש
מדבקת-קעקוע דגל ישראל
משקפות שחייה - Aqua Sphere


 

 
Design:
Copyright © 2000 Shvoong. All rights reserved.