17/6/2019שלק נשאר בצהוב ודסל מנצח בקטע ה-16
:שם המאמר
מאת: יריב זרביב


שלושת הקטעים בהרי האלפים מראים עד כמה מרוץ הטור דה פראנס הוא אחד המרוצים הגדולים של הספורט העולמי. פראנק שלק נשאר בצהוב אבל הכל פתוח. ניצחון מרשים לרוכב הצרפתי דסל ומזל גדול לרוכב מדרום אפריקה שעף מפסגת ההר אל המדרון התלולהקטע ה-16 הקילומטרים האחרונים

אני חוזר על דבריו של פרשנינו אייבי גילת, "מרוץ הטור דה פראנס הוא מעבר למשתתפים בו". הסברה הזו נהיית הגיונית מקטע לקטע ואחרי כל שערורייה שהתרחשה או שתתרחש בעתיד. קטע 16 של הטור דה פראנס סיפק לצופים מרוץ עוצר נשימה עם מרכיבים לסרט קולנוע משובח. טיפוס הרוכבים אל פסגת האלפים היה כמעט מורט עצבים. הרוחות בפסגה ההר, שהתנשא לגובה של 2802 מטר מעל פני הים רק הקשו יותר על הרוכבים וגרם להם לשנות את תוכניותם.

הרוכב מדרום אפריקה, ג'אן לואי אגוסטין, חצה ראשון את הפסגה ונדמה היה שהוא יגיע לסיום בין הראשונים ואולי גם ינצח את הקטע, אך מיד עם תחילת הירידות, הוא איבד שליטה על אופניו ועף מהכביש אל אחת המדרונות התלולים של ההר. מזל רב היה לרוכב מדרום אפריקה, מכיוון, שהמדרון היה כל כך תלול עד שהקשה על הרוכב לטפס חזרה לכביש, אופניו הידרדרו יותר למטה ורק עם עזרת הצופים במקום הוא הצליח לעלות חזרה.


ג'אן לואי אגוסטין מתרסק ויוצא ללא פגע

מנצח הקטע ה-16, הרוכב הצרפתי דסל סיים את יום הרכיבה בארבע שעות, 31 דקות ו-27 שניות, כשסנדי סזר מסיים במקום השני, ודייויד ארויו שלשי - שניהם בזמן זהה, ופחות משניה מאחורי דסל. "מאוד רציתי לזכות בקטע אחד בטור" אמר דסל. "היום היה לי את הסיכוי הגבוה ביותר לזכות, ובנוסף עזרתי לטאדג' ואלבץ' להכנס לעשיריה הראשונה, כך שאני מאוד שמח".

הקרב הגדול על החולצה הצהובה כנראה יחל היום (23.7), בקטע ה-17 והאחרון על פסגות הרי האלפים. קבוצת CSC עדיין שולטת בקצב. הרוכב מלקסמבורג, פראנק שלק, סיים את ה- 157 קילומטרים של הקטע ה-16, כשהוא מוביל ב-7 שניות לפני הרוכב האוסטרי, ברנרד קוהל, ו-8 שניות מהרוכב האוסטרלי קאדל אוונס. הרוכב הספרדי, קרלוס ססטרה, חבר לקבוצה של שלק מ- CSC רחוק ממנו ב-49 שניות, והרוכב דניס מנצ'וב, אחד מהמפסידים הגדולים של היום מתעכב אחרי שלק ב- 1:13 דקות.

עדיין הכל פתוח, וקטע 17 באלפ דואז כנראה יכריע את הכף בדרמתיות האופיינית לטור. CSC נכשלו הפעם מכוונתם להוציא את אוונס מהמרוץ לחולצה הצהובה, וכנראה שהם מתכננים לו הפתעה באלפ דואז. אוונס מקבוצת סיילנטלוטו, היה אחד המנצחים הגדולים של הקטע אחרי ששני רוכבים ניסו לאתגר אותו והפסידו, הרוכב האמריקאני, ונדה ואלדה, והרוסי, מנצ'וב. שני הרוכבים איבדו זמן יקר בקטע השני של האלפים.

Tour De France 08
עמוד הבית TDF
מחזיקי החולצות
שלבים, מרחקים
רוכבים וקבוצות
מספרים וסיפורים
מנצחי כל הזמנים
החולצות והצבעים
קטעי ווידאו
מפת הטור
אתרים מומלצים
לוח שידורים מלא
תמונות - קלאסיקה
חזרה ל-שוונגשוונג שופ

Ultrabreathe
מכשיר לאימון שרירי נשימה
מדבקת-קעקוע דגל ישראל
SweatGutr - רצועת זיעה לראש
מפות סימון שבילים לכל אזורי הארץ, מנוילנות ולא מנוילנות


 

 
Design:
Copyright © 2000 Shvoong. All rights reserved.