17/6/2019שלק מקבל את החולצה הצהובה
:שם המאמר
מאת: יריב זרביב


אחד הקטעים המותחים של הטור דה פראנס, קטע 15. פראנק שלק הקדים את אוונס וקיבל את החולצה הצהובה, קבאנדיש פרש למען האולימפיאדה, פריירו התרסק והרוכב האוסטרלי סיימון גאראנס מקבוצת אגריקול ניצח את הקטע ה-15פראנק שלק בראיון לאחר זכייה בחולצה הצהובה

אחד הקטעים היותר טובים של הטור התקיים אתמול באמברון שבצרפת והסתיים בפרטו נבוסו שבאיטליה, למעשה היו שתי תחרויות עד הסיום. תחרות אחת התמקדה בקבוצת הבריחה שנלחמה על הניצחון בקטע והדבוקה המרכזית שעל ניצחונה נלחמו על החולצה הצהובה, המתח לא הפסיק עד קו הסיום. מעתה, המרוץ יהיה פתוח לגמרי.

הרוכב מלוקסמבורג פראנק שלק מקבל מאוונס את החולצה הצהובה אחרי שנלחם כל כך קשה לשמור עליה. הרוכב האוסטרלי סיימון גאראנס מקבוצת אגריקול, זכה ברגע המשמעותי בחייו אחרי 183 ק"מ של הקטע ה-15, החלק הראשון מבין שלושה על הרי האלפים. גאראנס היה אחד מארבעת הרוכבים שהיו בקבוצת הבריחה שהתרחקה מהפלוטון בשלב מוקדם בקטע ופתחה פער של 17 דקות מהדבוקה המרכזית.

לקראת סוף הקטע, האוסטרלי הוריד הילוך ועקף את הרוכב הספרדי, איגוי מרטינז. אחריהם הגיעו הרוכב האמריקאני, דני פאט מקבוצת גרמין שסיים שלישי, וחוסה לואיס אריאטה מקבוצת AG2R במקום הרביעי.

אבל, עם כל הכבוד לקרב הצמוד שהיה לקבוצת הבריחה, המלחמה הייתה דווקא בדבוקה המרכזית. תוצאת הקרב הגדול יכולה להיות מתוארת כמרוץ הפתוח זה שנים רבות בטור דה פראנס. חמישה רוכבים נמצאים כדקה אחת מפראנק שלק המוביל בדירוג הכללי ומחזיק בחולצה הצהובה. אחרי סיום דרמטי שכלל 11 קילומטרים של טיפוס קשה, שלק חצה את קו הסיום תשע שניות אחרי אוונס, שהתחיל את המרוץ שניה לפניו.

למרות שאיבד את החולצה הצהובה, אוונס עשה הכל כדי לצמצם את ההפסד, במיוחד מול קבוצת CSC שעשתה לו חיים קשים במיוחד לאורך כל הקטע, וגם הראתה לכולם שלו יהיה קל להתמודד מולה בשני קטעי האלפים הבאים, ביום שלישי ורביעי. אוונס כעת מדורג שלישי, שמונה שניות למוביל שלק. הרוכב האוסטרי, ברנרד קוהל, הפתיע את כולם בדבוקה ונשאר צמוד לשלק בקילומטרים האחרונים וכעת מדורג שני בפער של 7 שניות משלק. הספריטנר הסקוטי, מארק קאבנדיש, פרש מרצון מהטור דה פראנס כדי לנוח לקראת האולימפיאדה בעוד 17 יום. קאבנדיש, שבר שיא בריטי וזכה בארבעה קטעים בטור הנוכחי, לפני פרישתו הוא דורג רביעי בטבלת החולצה הירוקה.קאדל אוונס בראיון לאחר שאיבד את החולצה הצהובה

אוסקר פריירו סיו, הזוכה מלפני שנתיים, עוזב את הטור אחרי שהתרסק בצורה קשה במהלך קטע 15 ונפצע בכתפו ובעצם הירך. בזמן שירד הוא התנגש באחד ממחסומי הדרך ונפל למרחק של חמישה מטרים מהכביש עצמו. הרוכב הספרדי, שהיה אמור להשתתף גם הוא באולימפיאדה הקרובה, פונה לבית החולים הקרוב למקום. הוא סיים במקום ה-15 בדירוג הכללי.
ההתרסקות


Tour De France 08
עמוד הבית TDF
מחזיקי החולצות
שלבים, מרחקים
רוכבים וקבוצות
מספרים וסיפורים
מנצחי כל הזמנים
החולצות והצבעים
קטעי ווידאו
מפת הטור
אתרים מומלצים
לוח שידורים מלא
תמונות - קלאסיקה
חזרה ל-שוונגשוונג שופ

Ultrabreathe
מכשיר לאימון שרירי נשימה
מדבקת-קעקוע דגל ישראל
SweatGutr - רצועת זיעה לראש
מפות סימון שבילים לכל אזורי הארץ, מנוילנות ולא מנוילנות


 

 
Design:
Copyright © 2000 Shvoong. All rights reserved.