17/6/2019קטע 14- חזרתו של פריירה הספרדי
:שם המאמר
מאת: יריב זרביב


הרוכב הספרדי אוסקר פריירה מקבוצת רבובנק, שזכה בעבר שלוש פעמים בתור אלוף עולם החליט שמגיע לו לזכות בקטע אחד לפחות בטור דה פראנס, כשהוא משאיר אחריו את דוקה וזאבל. פריירה מחזיק בחולצה הירוקה כספרינטר הטוב ביותר בטורפריירה מדבר על נצחונו בשלב 14

הטור דה פראנס השנה מספק מסלול לא קל, יש אומנם שני טיפוסים בקטגוריה 4 אבל הדרך שנמצאת ביניהם היא לא מישורית וקלה במיוחד, אלה רצופה בגבעות. קטע 14 של הטור מנים ל-דיגנה לס ביין היה קשה וארוך.

הרוכב הספרדי אוסקר פריירה בן ה-32 מקבוצת רבובנק, שזכה בעבר בשלושה קטעים של טור 2002 וטור 2006, רצה להשאיר את חותמו גם בטור הזה וניצח את קטע 14 כשהוא משאיר אחריו את הרוכב הקולומביני לאונרדו דוקה שניסה עד סוף הקטע לעקוף אותו, ואת הרוכב הגרמני אריק זאבל. שלושתם סיימו בזמן זהה של 4:13:08 שעות. כעת פריירה נהנה מפער של 47 נקודות מהושבוד ונראה שהוא יוכל להשאיר את החולצה הירוקה כל הדרך לפריז אם יעבור כראוי את דרך האלפים.

בצמרת הדרוג נשארו המוליכים. קאדל אוונס האוסטרלי, השלים עוד יום של רכיבה בפלוטון כדי לשמור על החולצה הצהובה ונותר ראשון בדירוג הכללי עם זמן כולל של 59:01.55 שעות, שנייה מהר יותר מפרנק שלק מלוקסמבורג. כריסטיאן ואנדוואלדה מארצות הברית שלישי, 38 שניות איטי יותר מאוונס. היום (20.7) יכנסו הרוכבים לקטע ה-15, שאורכו 183 ק"מ בין אמברון לפארטו נובסו, המעבר בהרי האלפים, למעשה זו יכולה להיות הרכיבה שתכריע על המנצח בטור.

בעקבות פרשת הסמים האחרונה החליטו בקבוצת סניור דובאל לפטר את ריקרדו ריקו, שנתפס על שימוש בסמים ממריצים מסוג חדש, ואת הרוכב לאונרדו פיאפולי הוותיק.

Tour De France 08
עמוד הבית TDF
מחזיקי החולצות
שלבים, מרחקים
רוכבים וקבוצות
מספרים וסיפורים
מנצחי כל הזמנים
החולצות והצבעים
קטעי ווידאו
מפת הטור
אתרים מומלצים
לוח שידורים מלא
תמונות - קלאסיקה
חזרה ל-שוונגשוונג שופ

כל שעוני הדופק במחירים הטובים ביותר

Fuel Belt 2005
חגורות ריצה באספקה מיידית

חזיות ספורט

MULLER
מוצרים ייחודיים
לפציעות ספורט


 

 
Design:
Copyright © 2000 Shvoong. All rights reserved.