17/6/2019הבריטי לא עוצר
:שם המאמר
מאת: יריב זרביב


מארק קבאנדיש לא עוצר ואוסף לעצמו ניצחון שני רצוף, אחרי הניצחון בקטע ה-12, וניצחון רביעי בטור דה פראנס. בדרוג הכללי ישנו קרב צמוד בין המובילים בטבלה, אוונס מוליך בהפרש קטן מאוד משלק ואנדה ואלדה

24 שעות לפני סיום קטע ה-13 של הטור דה פראנס, כותרות העיתונים בבריטניה שיבחו את הרוכב מארק קבאנדיש על שעשה היסטוריה וניצח שלושה קטעים בטור, אך עושה רושם שקבאנדיש לא התרשם מכך והביא לעם הבריטי ניצחון רביעי נוסף בטור דה פראנס. ספרינט הסיום של הקטע ה-13 הזכיר את הספרינט מהקטע הקודם כאשר חבורה גדולה של ספרינטרים נלחמה אל הקו, אך כמו בקטע הקודם גם כאן, קבאנדיש חוצה ראשון את מסלול ה-182.5 קילומטרים מנרבון לעיר נים..

בהפרש קטן חצו את הקו אחרי קבאנדיש הרוכב רובי מקווין מקבוצת סיילנט לוטו והרוכב הצרפתי רומן פילו. "הייתי חייב לתת ספרינט חזק כדי לתת לעצמי מרווח מהקבוצה, אבל כשנתתי גז לא תיארתי לעצמי שתהיה רוח צד חזקה. 'אוי, לא', אמרתי לעצמי, 'אני צריך להתרחק יותר'. ב-100 מטר האחרונים נתתי ספרינט חזק למרות שחשבתי שאני עומד למות, אבל לשמחתי זה לא קרה וניצחתי, אני מרוצה", אמר קבאנדיש בסיום.

בתחילת הקטע שלטו דווקא רוכבים אחרים שפתחו פער של חמש דקות ביניהם היו לפברה, פינאו וריבלון אבל 50 קילומטרים לסיום השתלטו הרוכבים מקבוצת קולומביה וסגרו את הפער. בין 71 הרוכבים שסיימו בדבוקה הראשונה היו גם מוליכי הדירוג הכללי, קאדל אוואנס האוסטרלי, פרנק שלק הלוכסמבורגי וכריסטיאן ואנדה ולדה האמריקני. אוואנס ממשיך ללבוש את החולצה הצהובה והוא שומר עדיין על פער של שנייה משלק. ואנדה ולדה מפגר אחרי האוסטרלי ב-38 שניות.

הקטע ה-13 בסרטון כולל התאונה המזעזעת של סבן קראוס שנתקל בשלט דרכים קטן שמוקם במרכז הכביש. למרות הכל קראוס עלה על אופניים חדשות וסיים את הקטע ה-13

Tour De France 08
עמוד הבית TDF
מחזיקי החולצות
שלבים, מרחקים
רוכבים וקבוצות
מספרים וסיפורים
מנצחי כל הזמנים
החולצות והצבעים
קטעי ווידאו
מפת הטור
אתרים מומלצים
לוח שידורים מלא
תמונות - קלאסיקה
חזרה ל-שוונגשוונג שופ

כל שעוני הדופק במחירים הטובים ביותר

Fuel Belt 2005
חגורות ריצה באספקה מיידית

חזיות ספורט

MULLER
מוצרים ייחודיים
לפציעות ספורט


 

 
Design:
Copyright © 2000 Shvoong. All rights reserved.