17/6/2019ארבסן מנצח בקטע ה-11
:שם המאמר
מאת: יריב זרביב


קורט אסלה ארבסן הנורבגי מקבוצת CSC סיים ראשון את הקטע ה-11. ארבעה קילומטרים לסיום היה ארבסן במקום השלישי, אבל נחישותו להגיע ראשון כנראה בערה בו והוא הצליח להשאיר מאחור אבל בזמן זהה את אלמגיר השוויצרי ובלאן האיטלקיסיכום שלב 11

לאחר יום המנוחה, חזרו הרוכבים בכוחות מחודשים לקטע ה-11 שהחל בלנמזן והסתיים בפואי, קטע שעובר בין הרי הפירנאים להרי האלפים. בעת המרוץ אפשר היה לראות קבוצה גדולה של רוכבים בדרג שני השומרים על הובלה כמעט לאורך כל הדרך עד הסיום, ובזמן שרוכבים אלו רכבו לפי הספר היו רוכבים מנוסים שכנראה שכחו את הספר בית.

מוזר, שדווקא הרוכב הפחות בולט של קבוצת CSC הוא זה שהביא לה את הניצחון הראשון בטור דה פראנס. מנצח הקטע, ארבסן סיים את 167.5 הקילומטר בזמן זהה למקומות השני והשלישי, 3:58:13 שעות. כמעט 15 דקות עברו מאז שהרוכבים הראשונים חצו את הקו עד שהדבוקה הגדולה סיימה את הקטע. בדבוקה היה גם קאדל אוונס שהשאיר עליו את החולצה הצהובה בזמן כללי העומד על 46:42.13 שעות.

פרשיות הסמים בטור דה פראנס מסרבות לעזוב, הפעם נתפס הרוכב הספרדי בן ה-27, מויסס דואנס נוואדו, מקבוצת בארלוורלד, שנתפס משתמש בחומר אסור בתום הקטע הרביעי. נוואדו המדורג במקום 19 בדרוג הכללי נזרק מהקבוצה כשהתברר שהיה ברשותו חומר שלא סיפק רופא הקבוצה. נווארו הוא הרוכב השני שנתפס על סמים, לאחר שהספרדי מנואל בלטראן נתפס ביום שישי.


הדרוג המצטבר

  1. קאדל אוונס (אוסטרליה) 46:42:13 שעות
  2. פרנק שלאק (לוקסמבורג) 1+ שניות
  3. כריסטיאן ואנדה ולדה (ארצות הברית) 38+ שניות
  4. ברנרד קול (אוסטריה) 46+ שניות
  5. דניס מנשוב (רוסיה) 57+ שניות


Tour De France 08
עמוד הבית TDF
מחזיקי החולצות
שלבים, מרחקים
רוכבים וקבוצות
מספרים וסיפורים
מנצחי כל הזמנים
החולצות והצבעים
קטעי ווידאו
מפת הטור
אתרים מומלצים
לוח שידורים מלא
תמונות - קלאסיקה
חזרה ל-שוונגשוונג שופ

אוזניות ספורט mp3
SweatGutr - רצועת זיעה לראש
מדבקת-קעקוע דגל ישראל
משקפות שחייה - Aqua Sphere


 

 
Design:
Copyright © 2000 Shvoong. All rights reserved.