17/6/2019ריקרדו ריקו מנצח בקטע התשיעי
:שם המאמר
מאת: יריב זרביב


הוא אולי לא יזכה בטור דה פראנס השנה, אבל הרוכב האיטלקי, ריקרדו ריקו לא נכנע לרגע. לפני יומיים התרסק 50 ק"מ לסיום, לפני שלושה ימים נחשד בשימוש בחומר אסור, לפני ארבעה ימים ניצח את הקטע בסופר-בס ואתמול גם ראשון בפירנאיםריקרדו ריקה לא נכנע לרגע

"אין הר שאינני אוהב, כולם נותנים לי השראה", אמר בעבר ריקרדו ריקו, והראה זאת אתמול בסיום הקשה של הקטע התשיעי בטור דה פראנס, כאשר הוא משאיר אחריו רוכבים מנוסים ממנו שעיני הצופים היו עליהם.

הקטע התשיעי שכלל 224 קילומטרים מטולוז לדה ביגור הסתיימו עם שני טיפוסים היסטוריים ידועים, פסגת הפירשור ופסגת אספין. למרות ששני הטיפוסים נחשבים קלאסיים בטור הם בדרך כלל מתרחשים בתחילת הקטע ולא בסיום. פסגת אספין נחשבת לטיפוס בקטגוריה 1, לא בדיוק פסגה אפית כמו טורמאל ואוביסק. ריקו לעומת זאת חשב אחרת.

לאורך הקטע, ריקו תקף בכל הזדמנות בעזרתו של חברו לקבוצה ליאונרדו פיופולי, לבסוף התנתק מהקבוצה המכובדת שכללה את ואלוורדה, מנצ'וב, אוונס, פראנק ואנדי שלק. חמישה קילומטרים נשארו לפני שהוא הגיע אל אחרון הרוכבים מקבוצת הבריחה, סבסטיאן לאנג. ריקו עקף אותו בנחישות שאי אפשר היה לעצור אל קו הסיום.

"מטיל אימה", אמר קים קירחן, שמחזיק בחולצה הצהובה וראה את ריקו חולף על פניו, "הוא רכב כשהרוח על פניו, בזמן שהיה מאוד קשה לרכב".

זהו ניצחונו השני של ריקו בטור דה פראנס, כאשר ניצח את הקטע השישי בסופר-בס. הימים האחרונים מאז הניצחון הראשון היו הזויים מבחינתו, ביום שישי הגן על עצמו מחשד לשימוש בחומר אסור וביום שבת התרסק 50 ק"מ לסיום, קיבל טיפול רפואי והמשיך כמו רוכב גדול לסיום.

קאדל אוואנס, מהמועמדים לניצחון, התרסק עם אופניו במהלך הקטע. הוא נחבל במרפקו, ירכו וברכו הימנית, אך הצליח לחזור לדבוקה ועדיין נמצא רק שש שניות מקירשן. האמריקאי כריס ואנדה ולדה טיפס למקום השלישי, על חשבון סטפן שומאכר; תומס לובקוויסט התקשה בעליות ואיבד את החולצה הלבנה לאנדי שלק.

היום יתנהל קטע הררי קשה באורך של 158 ק"מ מפו להאוטאקאם.


מנצחי הקטע התשיעי (טולוז - באנייה דה ביגור, 224 ק"מ)

  1. ריקרדו ריקו איטליה, קבוצת סונייה דובאל, 5:39.28 שעות


  2. ולדימיר אפימקין רוסיה, , קבוצת AG2R


  3. סיריל דסל צרפת , קבוצת AG2Rמנצחי הקטע התשיעי (טולוז - באנייה דה ביגור, 224 ק"מ)

  1. קים קירשן (לוקסמבורג, קולומביה) 38:07.19 שעות


  2. קאדל אוואנס (אוסטרליה, סילנס לוטו)


  3. כריסטיאן ואנדה ולדה (ארה"ב, ג'רמן - צ'יפוט) 44+ שניות


חולצה צהובה (המוביל): קים קירשן

Tour De France 08
עמוד הבית TDF
מחזיקי החולצות
שלבים, מרחקים
רוכבים וקבוצות
מספרים וסיפורים
מנצחי כל הזמנים
החולצות והצבעים
קטעי ווידאו
מפת הטור
אתרים מומלצים
לוח שידורים מלא
תמונות - קלאסיקה
חזרה ל-שוונגשוונג שופ

כל שעוני הדופק במחירים הטובים ביותר

Fuel Belt 2005
חגורות ריצה באספקה מיידית

חזיות ספורט

MULLER
מוצרים ייחודיים
לפציעות ספורט


 

 
Design:
Copyright © 2000 Shvoong. All rights reserved.